BİLGİ BANKASI

En önemli organlarımızdan olan kalbimizin damarlarının tıkanması tüm vücudu etkilebilen ciddi bir durumdur.

Kalp rahatsızlıklarının büyük bölümü kalbe temiz kanı getiren veya kalpten kirli kanı taşıyan damarlar, kalp kapaklarının hasarı şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Eğer gerekli tedaviler yapılmaz ise yaşam kalitesi düşebilir veya daha önemlisi hayati riskler söz konusu olabilir.

Minimal İnvaziv Kalp Cerrahisi 

Cerrahi tedavi uygulamaları M.Ö. 460-370 tarihlerinde Hipokrat dönemine kadar uzanmakla birlikte modern cerrahi son 100 yıldır gelişme göstermiştir.

Koroner (Kalp) Bypass Ameliyatı

Kalbi besleyen atardamarların daralması veya tıkanması durumunda kalbin çalışması hayati risk yaratacak şekilde etkilenebilir.

Karotis Cerrahi Tedavisi

Damar sertliğine neden olan Aterosklerotik plak, boynunuzdaki şahdamarından beyne kan akışını engelleyebilir.  Bazen pıhtı atmasına neden olur ve inme ve felç gibi istenmeyen durumlar yaşanabilir. 

Venöz Yetersizlik ve Variköz Kan Tedavisi

Venöz yetersizlik ve variköz kan tedavisi, kalp ve damar hastalıkları arasında en yaygın olanlardan biridir. Bu durum, kanın yeterince iyi akamamasına neden olur ve bacaklarda şişlik, ağrı, kramplar ve hatta cilt ülserleri gibi belirtilere neden olabilir. 

Kalp Damar Bypass Ameliyatı

Açık kalp ameliyatlarında göğüs kemiği açılarak yapılmaktadır.  Bu sayede kalbi ve akciğerleri destekleyen bir cihaz ile veya kalbin durdurmadan ve destek cihaz takılmadan(beting kalp ameliyatı) olarak yapılabilmektedir.  Bu nedenle açık kalp ameliyatı en sık kalp damar hastalıklarında kullanılmaktadır.

Minimal İnvaziv Kalp Kapağı Ameliyatı

Kalp kapağı problemleri her yaştan insanda sıklıkla görülebilmektedir.. Kalpte bulunan dört odacık kalp kapakları ile birbirinden ayrılmaktadır.. Kalp kapak problemleri yaratacağı ciddi sorunlar düşünüldüğünde mutlaka tedavi edilmesi gereken rahatsızlıklar arasındadır.

Op. Dr. Harun Gülmez

Minimal İnzaviz Kalp Cerrahisi (Küçük Kesi Kalp Ameliyatları, Mini Cerrahi, RF Ablasyon USG Eşliğinde Variköz Skleroterapisi)

Robotik Cerrahi

Karotis Cerrahi Tedavisi (Şah Damar Hastalıkları)

Venöz Yetersizlik ve Variköz Kan Tedavisi

Kalp Damar Bypass ve Kalp Kapak Ameliyatları

İLETİŞİM

5 + 4 =

ADRES

Fevzi Çakmak Mah. Akınsel Sok. No:1 Tepebaşı Eskişehir

 
Gürlife Hospital
TELEFON